Výborná bábovka bez mléka, kterou si zamilujete

,,Hmm dědo, ta bábovka je výborná, vezmi si taky!“ říká babi dědovi, když byli u nás na návštěvě a hned si brala další kousek. To mě tenkrát hodně zahřálo u srdce.

Taky milujete bábovky, buchty, koláčky? Já teda ano. Ale na začátku mé bezmléčné diety jsem si myslela, že budu nucena se všech těchto dobrot vzdát. Dokážete si představit to utrpení péct nějakou buchtu manželovi nebo pro návštěvu a nemoct si vzít ani maličký kousek? Určitě ano.

A proto pro Vás mám recept na výtečnou bábovku, která bleskurychle zmizí ze stolu – a není to žádná dusivka, je úžasně vláčná. Já tuto bábovku připravuji téměř pro každou návštěvu, protože je to rychlé, ingredience mám vždy doma a hlavně výsledek je zaručen. Kdo z Vás už ji u nás měl ? 😀

Co budeme potřebovat:

  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 0,5 – 1 hrnek cukru
  • 1 hrnek ovesného mléka (nebo rýžového, ale z ovesného je chutnější)
  • 1/2 hrnku oleje
  • 2 vejce
  • 1 kypřící prášek bez fosfátů

Všechny ingredience zamícháme. Vymažeme si formu na bábovku, nalijeme do ní buď celé těsto anebo pokud chcete, můžete nalít část těsta, a pak do druhé části přimíchat 2 lžíce kakaa nebo karobu a nalít do formy.

Pečeme na 180 °C zhruba 35-40 minut.

Na závěr můžeme trochu pocukrovat.

Tak ať se Vám povede a dejte mi vědět jak Vám chutnala 🙂

Alergeny: 1,3

 

Mám za sebou nelehkou cestu v boji s alergií na mléčnou bílkovinu u svého syna a díky tomu pomáhám maminkám a rodinným příslušníkům, jak se s ABKM a dalšími přidruženými alergiemi vypořádat tak, aby jejich děťátko bylo spokojené a zdravé. Můj příběh si přečtete zde >>>
Komentáře
  1. Lenea napsal:

    Presne jak pises.. „temer kazde navsteve“! Mas u nas cerny puntik! Jak s holkama prijdeme priste, at je na stole!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.