Lahodná dýňová polévka, vhodná i pro děti

Dýně miluju. Je to univerzální potravina, která má vysoké množství vitamínů, minerálů, vlákniny a velmi malé množství sacharidů (takže je vhodná i do redukčních diet). Dokážete z ní vykouzlit polévky, přílohy a i velmi chutné dezerty.

Často je to také první tuhou stravou, kterou naše miminka ochutnají.

Dneska bych se s Vámi chtěla podělit o naši oblíbenou polévku. Pochutnáváme si na ní celá rodina. Je vhodná i pro malé děti a když vynecháte cibuli, tak již od 8 měsíců. My jsme cibuli zaváděli až v roce, ale samozřejmě záleží na Vás, jaké máte zavedené potraviny.

Co budeme potřebovat:

dýni hokaido
3 ks středních brambor
4 ks mrkve
2 ks petržele
cca 10-15 cm pórku
1 menší cibule

Oloupeme dýni, rozřízneme ji a vydlabeme semínka. Oškrábeme brambory, mrkve, petržele. Oloupeme cibuli a očistíme pórek. Nakrájíme na větší kousky, zalijeme vodou tak, aby všechno bylo ponořené (ale ne víc, ať není polévka moc řídká). Já nepřidávám žádné koření, dosolím si případně až na talíři, ale dle mého názoru to ani není potřeba.

Vaříme asi 40 minut (dokud nezměkne mrkev, která je nejtvrdší). Po uvaření rozmixujeme ponorným mixérem a podáváme. Můžeme podávat s krutóny, ale my ji máme rádi i bez nich.

Je to dokonale jednoduché, zasytí a chuť Vás nezklame, to zaručuju.

Jaké další pokrmy z dýně máte rádi? Podělte se se mnou! 🙂

Mám za sebou nelehkou cestu v boji s alergií na mléčnou bílkovinu u svého syna a díky tomu pomáhám maminkám a rodinným příslušníkům, jak se s ABKM a dalšími přidruženými alergiemi vypořádat tak, aby jejich děťátko bylo spokojené a zdravé. Můj příběh si přečtete zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.